Tüm Kategoriler
Sepetim

SSS

Neden Juicetif içmeliyim?

Pastörizasyon işleminden geçmeyen ve hiçbir katkı maddesi içermeyen, tamamen doğal, besin değeri yüksek Juicetif'ler içindeki vitamin, mineral ve canlı enzimler sayesinde vücudunuzun beslenmesini ve güçlenmesini sağlıyor.


 

Juicetif'ler kaç gün dayanır?

Buzdolabında tutuldukları ve kapakları içilene kadar açılmadığı sürece, Juicetif'ler teslimattan itibaren 3 gün (72 saat) içerisinde tüketilmelidir. Buzdolabından çıkartıldıktan sonra ortamın sıcaklığı arttıkça, Juicetif'lerin ömürleri kısalmaktadır.

 

 

Juicetif'leri nerede saklamalıyım?

Juicetif'lerinizi teslim aldıktan sonra 0°C - 4°C soğuklukta, buzdolabında muhafaza etmelisiniz.

 

 

Juicetif'lerin marketlerde satılan veya evde sıkılmış meyve sularından farkı nedir?

Marketlerde satılan meyve suları raf ömrünü uzatmak amacıyla koruyucu katkı maddeleri eklenmiş ve pastörizasyon işlemi görmüştür. "Ayrıca "%100” veya "taze sıkılmış” olarak belirtilen içecekler katkı maddesi içermiyor olsa bile ömürlerini artırmak amacıyla pastörize edilmişlerdir, bu yüzden yüksek besin değerlerini, canlı enzimleri, vitamin ve mineralleri büyük çoğunlukla içermezler.

 

Evde veya vitamin büfelerinde taze sebze-meyve sularının hızlı şekilde hazırlanması için santrifüjlü ya da rotatif (devirli) makineler kullanılmaktadır. Bu tip makinelerdeki yüksek hızda dönen metal bıçaklar, sıkım sırasında ısının açığa çıkmasına sebep olur. Isı, işlenmemiş meyve ve sebzelerdeki besin değerlerini okside eder, ayrıştırır, vitamin, mineral ve enzim kaybına yol açar. Bu tip makinelerde yapılan işlem daha hızlı olmasına rağmen sebze ve meyvelerin besin değerlerinin azalmasına sebep olur.

 

 

Juicetif'ler, neden posalarından ayrıştırılarak sunuluyor?

Liflerin sindirim sistemi üzerindeki etkisi yadsınamaz fakat vücudun enerjisinin büyük bir kısmını çözünemeyen lif ve besinleri ayrıştırmaya harcar. Juice Cleanse yapmanın (sebze ve meyve suyu ile arınmanın) amacı sindirim sistemini dinlendirerek, vücudun enerjisini detoks ve yeniden yapılandırmaya yönlendirmek olduğundan juice cleanse içeceklerini posalarından ayrıştırarak sunmak önemlidir.

 

 

>Juicetif'lerin rengi geçen sefere göre neden farklı?

 

Her bir Juiicetif %100 doğal, taze olarak ve katkı maddesi kullanılmadan hazırlanmaktadır. Juicetif'lerin standart bir rengi bulunmamaktadır. Sebze ve meyvelerdeki renk ve pigment değişiklikleri doğal olarak içeceklerinize yansımaktadır.

Çökme ve ayrışma: Katkı maddesi çökme işlemini önler, fakat Juitox hiçbir katkı maddesi içermemektedir. Bu yüzden içmeden önce çalkalamanız yeterlidir.

Renk Değişimi; Juitox’ların içeriğinde birçok sebze ve meyve bulunmaktadır. Sebze ve meyvelerin renkleri de mevsime, toprak kalitesine ve hava durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden yeşil veya sarı renkteki Juitox’lar bazen kahverengi tonlarında olabilir.

 

 

Çocuklar da Juicetif içebilir mi?

Tabii ki evet! Tüm ürünlerimizin tatları üzerinde çok uzun süre çalıştık ve herkesin sevebileceği tatları yakaladık. "Marketlerdeki diğer meyve suları yerine, çocuklarınızın günlük beslenme düzenlerine Juicetif'leri ekleyebilirsiniz.

 

 

Cleanse Nedir?

Juice Cleanse (sebze-meyve suyu ile arınma), belirli bir süre boyunca katı yiyecek tüketmeyerek, besin değeri yüksek, vitamin ve mineral dolu içeceklerle vücudu ve hücrelerin beslenmesini amaçlayan bir sağlıklı yaşam programıdır. Bu yöntem sindirim sisteminin dinlenmesine fırsat verirken, vücuduna giren besin ve enzimler ile vücudunun çeşitli toksinlerden arınmasını ve yeniden yapılanmasını sağlar. Genelde 3 gün boyunca yapılması tavsiye edilen cleanse programları, vücudun doğal detoks sistemini desteklemenin mükemmel yoludur.

 

 

Juice Cleanse’in faydaları nelerdir?

Juice Cleanse (sebze-meyve suyu ile arınma) programıyla toksinlerden arınan vücudunuz yeniden yapılanma süreci içerisine girer. Program boyunca hayvansal proteinler, kafein ve işlenmiş gıdalardan uzak duran vücudun alkali dengesi düzenlenir. Bir nevi vücudundaki sistemler kendisini yeniden başlatır. Juice Cleanse sayesinde; toksinlerden arınmış daha hafif bir vücut, alkali dengesi düzenlenmiş bir sistem, daha iyi duyular, daha yüksek enerji, daha kaliteli bir uyku, daha sağlıklı bir cilt, daha sağlam bir bağışıklık sistemi, daha güçlü bir metabolizma, daha rahat bir sindirim sistemi elde edersin. Kısacası daha sağlıklı ve daha mutlu bir insan olma yolunda sağlam adımlar atabilirsin.

 

 

Vücudum zaten kendi onarımını yapmıyor mu, neden Juice Cleanse yapmalıyım?

Karaciğer, böbrek ve bağırsaklarımız sürekli olarak doğal yollardan toksinlerden arınmaya çalışır. Ancak, şehir hayatının olumsuz koşulları, beslenme kalitesinin düşüklüğü gibi etkenlerden dolayı vücudumuzda oluşan toksin miktarı detoksifikasyon sistemimizin baş edebileceği boyutların çok üzerine çıkmaktadır. Juice Cleanse ile sindirim sistemimizin dinlenmesine yardımcı olurken aynı zamanda vücudumuzun bu doğal yeteneğini, temizlenme ve iyileşmeye yönlendirmesini desteklemiş oluruz.

 

 

Kimler Cleanse yapmamalı?

Cleanse programları yetişkinler için hazırlanmış programlardır. Gelişme çağındaki çocuklar, hamileler, bebek emzirenler normalden çok daha fazla besine ihtiyaç duydukları için cleanse yapmamalı. Ama günlük beslenme düzenlerinin yanında Juitox’ları sağlıklı bir içecek olarak yemeklerinin yanında tercih etmeleri faydalı olacaktır. Genel olarak düzenli ilaç kullanan ve ciddi sağlık sorunu olan kişilere (kan sulandırıcı ilaç kullananlar, diyabet hastaları gibi) doktorlarından izin almadan cleanse yapmalarını tavsiye etmiyoruz.

 

 

Cleanse için doğru zaman nedir?

Bu tamamen sana kalmış. İstersen hafta içi iş temposunun arasında, grup indirimimizden faydalanarak arkadaş gruplarınla, istersen hafta sonu dinlenerek, masaj ve saunaya giderek kendine ödül verdiğiniz bir zamanda yapabilirsin. Cleanse yaptığın sürede kendini çok fazla yormayacağın sporlar yapabilirsin fakat ağır kardiyo ve ağırlık çalışmaları yaptığın bir dönemde Cleanse yapmanı tavsiye etmiyoruz.


Hafta içi mi yoksa hafta sonumu cleanse yapmak daha iyi olur?

Juice Cleanse’i hafta içinde yoğun iş temposundan yemek için fırsat bulamıyorken pratik ve sağlıklı bir çözüm olarak tercih edebilir veya haftasonunda iş stresi olmadan, rahatladığın ve dinlendiğin günlerde yapabilirsin. Biz özellikle Juice Cleanse'i ilk kez deneyimleyeceklere cleanse sırasında dinlenerek, rahat bir gün geçirebilecekleri ortamlar yaratmalarını tavsiye ediyoruz.

 

 

Kaç gün Cleanse yapmalıyım?

Herkesin vücut yapısı ve beslenme alışkanlığı farklı olduğu için bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Bu sebeple kaç gün Juice Cleanse yapacağını, ilk denemende vücudunun verdiği sinyallere göre belirlemeni tavsiye ediyoruz. Daha önce detoks yapmadıysan, 3 günlük yarım gün ya da 2 günlük başlangıç programını deneyebilirsin. Sonraki Juice Cleanse denemelerin için istediğin programdan birini 3 günlük tercih edebilirsin. Minumum 3 gün yapacağın Juice Cleanse programları zamanla seni sonraki adımlara taşıyacaktır.

 

1 gün (Sıfırlama): Gerçek detoks etkisini 3 günde gözlemleyebilirsin önceden yaptığın Cleanse denemelerine rağmen 3 günlük mola veremem diyorsan haftada bir ya da iki haftada bir, 1 günlük düzenli Cleanse yaparak vücudunun toksinlerden ve ağır metallerden arınmasını sağlayabilirsin.

3 gün (Onarım): İlk 2 gün detoksta en zorlayıcı günlerdir. Bu süreci tamamladıktan sonra inanırsan çok daha fazlasını yapabilirsin. 3.gün sonunda vücudunun birikmiş toksin ve yabancı maddelerden arındığını, verilecek fazla kilolarından kurtulmaya başladığını çok rahat gözlemleyebilirsin. Bu günden sonra enerjin daha çok artacak ve vücudun tam anlamıyla bir detoksa yoğunlaşacaktır.

5-7 gün (Yeniden Yapılanma): Toksinlerin çoğundan arınmış olan vücudun, artık hücreleri yeniden yapılandırma ve onarım sürecine girer. Cleanse bir kilo verme programı olmamasına rağmen bu süreçte faydalı bir yan etki olarak, kilo fazlalıklarının azaldığını gözlemleyebilirsin.

10 gün ve fazlası (Köklerine Dönüş): Vermen gereken çok fazla kilo veya enflamasyon varsa, 10 günlük Cleanse ile vücuduna en büyük iyiliği yaptığına emin olabilirsin."

 

 

Ne sıklıkla Juice Cleanse yapmalıyım?

Bu tamamen sağlığın için ne hedeflediğine bağlı. İstediğin sıklıkta Juice Cleanse yapabilirsin. Bazı insanlar sağlıklı yaşam kalitelerini koruyabilmek için haftada 1 gün, bazıları arınmak için ayda 3 gün, bazıları ise etkili detoks sonuçları almak için iki ayda bir, 5 ya da daha fazla gün Juice Cleanse yapmayı tercih ediyorlar.

 

 

Cleanse öncesinde bir hazırlık yapmalı mıyım?

Arınmaya hazırlık için gereken zaman genelde yaşam tarzına ve beslenme düzenine bağlı olarak değişir. Ağırlıklı olarak meyve, sebze ve tam tahıl tükettiğin oldukça sağlıklı bir beslenme düzenin varsa arınmaya hemen başlayabilirsin. Eğer daha çok hayvansal ürünler, hazır ve işlenmiş gıdalardan oluşan bir beslenme düzenine sahipsen o zaman bir günlük hazırlık süreci senin için mükemmel olacaktır. Başarılı ve kolay sonuçlar alabilmen için arınmaya başlama gününden bir gün önce hazırlık sürecine başlamanı öneririz. Hazırlık sürecini ne kadar uzun tutarsan senin için o kadar faydalı olacaktır.

 

 

Cleanse sırasında neler yapmalıyım?

Cleanse sırasında rahat bir gün geçirmeni ve dinlenmeye özen göstermeni tavsiye ederiz. Çalışmaya veya hafif sporlar yapmaya devam edebilirsin. Yürüyüş, yoga ve pilates toksinlerin vücudundan atılmasını kolaylaştırabilir. Tüm gün adaçayı, papatya çayı veya ıhlamur çayı içebilirsin. Ayrıca saat 14.00’a kadar siyah çay yerine yeşil çay tercih edebilirsin.

 

 

Cleanse sırasında neler yapmamalıyım?

Cleanse sırasında ağır sporlardan (kardiyo veya ağırlık çalışmaları) ve yorucu fiziksel aktivitelerden kaçınmalısın. Kahve, siyah çay ve alkol tüketimini sonlandırmalısın. Bu tür içecekler insanları asidik yiyecekleri tüketmeye yönlendirir ve asidik yiyecekler mineral emilimini engeller. Kafeini bırakmak genellikle en zorudur ve azaltmak için gerekli adımlar atılmamış ise Cleanse süresince baş ağrısı yapabilir. Ayrıca sigara kullanıyorsan bu dönemde ara vermeni tavsiye ediyoruz. Aslında tüm dileklerimiz sigara tüketmemen yönünde :)

 

 

Tüm gün Cleanse yapmaya hazır değilim, ne yapabilirim?

Juicetif'lerini Cleanse programları dışında hem ana ve ara öğünlerin yerine sağlıklı bir alternatif, hem de yemek yanında lezzetli bir içecek olarak tercih edebilirsin. Kolay sindirim için, hazımsızlık çektiğinde, direncin düştüğünde ve hızlı ödem atmak istediğinde rahatlıkla içebilirsin. Ayrıca spor öncesi ve sonrasında vitamin, mineral ve enzimlerle vücudunun güçlenmesini sağlamak için içebilirsin. Tüm gün Cleanse yapma korkunu yenemediysen yarım günlük programımız Half Day Cleanse seti denemeni tavsiye ederiz.

 

 

Cleanse sırasında yeterli kalori alıyor muyum?

Çoğu insan öğünlerindeki kalori miktarına dikkat eder ve kaloriyi kilo vermedeki en büyük düşman olarak görür ancak biz kalori saymaya inanmıyoruz ve Juice Cleanse’leri kilo verme odaklı, diyet kürleri olarak düşünmeni istemiyoruz. Juicetif 6 adetten oluşan Cleanse setler toplamda 800 - 1100 kcal arasında değişmektedir. Ama unutmamanı isteriz ki sebze-meyve suyundan alınan 500 kcal ile fast food yiyeceklerden alınan 500 kcal aynı değildir. Kalori miktarı yerine yediklerinin besin değerlerine odaklanmanı tavsiye ederiz. Juicetif'lerde kaloriden daha çok önem verdiğimiz şey içindeki besinsel (vitaminler, mineraller, fitobesinler) zenginlikleridir. Juice Cleanse’lerimiz ile hem yeterli kaloriyi alır hem de zengin besin değerlerinin faydalarından yararlanırsın.

 

 

Juicetif'lerde protein var mı?

Protein Power, Original Almond ve Chocolate Power’ın içerisinde bulunan badem, hurma ve kaju fıstığı lif, yağ ve proteinler açısından oldukça zengindir ve belirgin protein kaynaklarıdır ancak yeşil sebzelerden de protein ihtiyacını karşılayabilirsin. Amino asitler yeşil sebzelerde bulunur ve proteinlerin yapı taşlarıdır.

 

 

Detoks belirtileri nelerdir?

Vücudunda birikmiş olan toksinlerin ve yabancı maddelerin dışarı atılması çok kolay olmaz. Cleanse sırasında, detoks belirtileri ve olası yan etkileri olarak hafif baş ağrısı, halsizlik, mide bulantısı, kusma, ve bağırsak bozulması gibi durumlar gözlemleyebilirsin, bu durumlar çok doğaldır. Özellikle sık sık siyah çay, kahve ve sigara içenlerde ilk günlerde bu hafif etkilerin görülmesi olasıdır. Bu belirtileri yaşadığında ilk olarak bol bol su içmeli ve dinlenmeye çalışmalısın. Üçüncü ve daha sonraki günlerde enerjinin arttığını, çok daha hafiflemiş ve arınmış hissettiğini gözlemleyeceksin. Dayanamayacağın kadar şiddetli bir yan etki hissedersen veya belirtiler uzun süre devam ederse Juice Cleanse yapmayı bırakmalı ve bir doktora danışmalısın.

 

 

Detoks belirtilerini azaltmak için neler yapabilirim?

Vücudununun arınmaya ne kadar çok ihtiyacı varsa ve vücudun kadar hızlı şekilde detoks yapıyorsa, Cleanse sırasında o kadar çok yan etki hissedersin. Detoks belirtilerini ve yan etkilerini azaltmak için bol bol su içmelisin. Daha etkili bir çözüm için bir aç badem, çeyrek elma ya da yarım salatalık gibi katı bir şeyler yiyebilirsin.

 

 

Kilo verebilir miyim?

Bu sorunun cevabı kişiye göre farklılıklar gösterir. Tekrar belirtmek isteriz ki, Juice Cleanse’ler sindirim sistemine mola verdirerek, vücudunu toksinlerden arındırmak üzere hazırlanmıştır. Eğer fazla kilolarından şikayetçiysen birkaç günlük Juice Cleanse yaparak kilo verebilirsin fakat kötü beslenme alışkanlıklarına geri döndüğünde verdiğin kiloları geri alabilirsin. Bu yüzden biz, Juice Cleanse’i sağlıklı yaşama başlamak için araç olarak görmeni, öncesi ve sonrasındaki süreçte daha iyi beslenme alışkanlıkları kazanman için fırsat olarak kullanmanı tavsiye ediyoruz.

 

 

Çok fazla tuvalete gidiyorum, bu doğal mı?

Sıvı tüketimin arttığından sıvı boşaltımı için sık sık tuvalete gitmen oldukça doğaldır. Katı yiyecek tüketmediğin için ise katı boşaltımı yapmaman da normaldir.

 

 

Cleanse sırasında açlık hissedecek miyim?

Cleanse programı sırasında ilk 1-2 gün açlık hissedebilirsin. Aslında hissettiğin gerçek bir açlık değildir. Çünkü mide boş değildir sadece ağzın çiğneme alışkanlığını yerine getirememesinden kaynaklı bir histir.

 

 

Cleanse yapıyorum, çok açıktım ve katı bir şeyler yemem lazım, ne yapmalıyım?

Tavsiyelerimiz yeterli olmadıysa ve dayanamayacağın kadar kendini aç hissediyorsan; bir bütün salatalık, havuç veya yeşil elma yiyebilirsin. Yağsız ve tuzsuz sebze çorbası içebilir veya yarım avokado yiyebilirsin.

 

Cleanse sırasında mutlaka katılmam gereken bir yemekli programım çıktı, ne yapmalıyım?

Gerçekten yemekli bir programa katılman gerekiyorsa bunu yağsız ve tabii ki hayvansal proteinsiz bir salatayla ya da az yağlı bir sebze çorbasıyla geçiştirmeni tavsiye ediyoruz. Bol bol su için ve ertesi gün kaldığınız yerden devam edin.

 

 

Cleanse sonrasında ne yapmalıyım?

Juice Cleanse sonrası sindirim sistemin dinlenme periyodundan çıkar ve senin de bir süre yavaştan alman gerekir. Bu yüzden birkaç gün çiğ sebze ve meyve, bol salata yiyerek beslenmeni tavsiye ediyoruz. İlk iki gün kahvaltı için meyve salatası mükemmel bir başlangıç olur. Öğle ve akşam yemekleri için ise sebze çorbası yanında vegan bir salata veya haşlanmış sebzelerden birini tercih edebilirsin. Her gün en az 2 litre su ve mümkünse hindistan cevizi suyu içmelisin. İkinci gün itibari ile menüne quinoa, kara buğday ve kahverengi pirinç gibi glütensiz tahıl ve baklagilleri ekleyebilirsin. Üçüncü günden sonra yavaş yavaş et, süt ve diğer hayvansal ürünleri tüketmeye başlayabilirsin.