Tüm Kategoriler
Sepetim

Faydalı Bilgiler

Ispanak

Sindirim sisteminin vazgeçilmez yeşillerinden olan ıspanak, hem iyi bir bağırsak yolu açıcısı hem de temizleyicisidir. İçerdiği lifler sayesinde bağırsak ve sindirim sisteminin çalışmasında düzenleyicidir. Aynı zamanda sağlıklı bir cilt ve güçlü kemiklere sahip olmanızı sağlar. İştah kesen özelliği sayesinde kilo vermeye yardımcı olur.

Marul

Böbrek üstü bezlerini güçlendirerek, vücudun alkali dengesine ve vücudun toksinlerden arınmasına destek olur.

Nane

Kokusu vücudu rahatlatır; zihni sakinleştirir. Ödem atmaya ve sindirime yardımcıdır. Zihni yatıştıran nanenin bu özelliği sayesinde baş ağrıları ve bulantı azaltıcı etkileri vardır.

Elma

İçerdiği zengin *antioksidanlar sayesinde kanı temizleyen elma, aynı zamanda açlığı yatıştırıcı özelliği olan ve kilo kontrolünü sağlayan bir besindir. Elma, suyunda bulunan lifler sayesinde kolesterolü düşürür ve kalp sağlığı için faydalıdır.

Kereviz Sapı

Kereviz sapı vücuttan harareti alır ve vücut ısısını düzenler. Ayrıca Kanın PH dengesini alkaliye çeviren mineraller içerir ve *metabolik asidozu önler.

Maydanoz

Maydanoz, karbonhidrat metabolizmasını güçlendirerek kilo kontrolüne yardımcıdır ve vücudu toksinlerden arındırır. İçerdiği yüksek A ve C vitaminleri sayesinde iltihaplanmaya karşı etkin bir besindir.

Salatalık

Besin değerleri açısından zengin olmasının yanı sıra su kadar doğal bir *hidrasyon sağlar. Üriner ve sindirim sistemlerini düzenlerken, vücuda ferahlık verir. Salatalık, yüksek su oranı sayesinde vücudu toksinlerden arındırır.

Ananas

C vitamini oranı yüksek bir meyve olan Ananas, eklem ağrılarını azaltmada ve acıyı dindirmede etkilidir. Kemikleri güçlendirir. Ayrıca mineral bakımından da oldukça zengindir ve 16 minerali ihtiva eder. İçerdiği su miktarı fazla olduğundan zayıflamak isteyenler için fayda sağlar.

Limon

Limon içerdiği doğal enerji ve yağ molekülleri sayesinde enerji verirken içerdiği C vitamini ve antioksidanlar sayesinde anti bakteriyeldir ve vücudu enfeksiyonlara karşı korur. Kanı temizler, kansere karşı koruyan bileşenler içerir. Yüksek alkali seviyesi ile vücutta biriken toksinlerden arındırır.

Havuç

Havuçta bulunan beta-karoten bağışıklık sistemini güçlendirir ve hücrelerin yaşlanmasını yavaşlatır. Aynı zamanda gelişme evresinde olan kırışıklıkları ve cilt lekelerini önler.

Portakal

İçerdiği 60’dan fazla *flavanoid ve *fitobesin sayesinde çok geniş perspektifte faydaları bulunan portakal, kan basıncını düzenleyici ve kabızlığı önleyici etkileri vardır. İçerdiği A vitamini sayesinde ciltteki zarar görmüş hücreleri onarır.

Pancar

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, günlük besinlerine pancar ekleyen kişiler kalp hastalığı riskini azaltıyor. Aynı zamanda kanı ve karaciğeri temizleyen pancar, kansere karşı da etkili bir besin.

Armut

İçerdiği doğal şeker sayesinde ihtiyaç olan gerçek enerjiyi sağlarken bağışıklık sisteminizi geliştirir. Kolesterolü ve yüksek tansiyonu düzenler. Kemik erimesine karşı etkilidir. Lif açısından çok zengin olan armut düşük glisemik indeksi sayesinde sindirimi kolaylaştırır ve diyabet riskini azaltır.

Zencefil

Zencefil , vücuttaki bakterilere ve mantarlara karşı savaşan çok güçlü bileşenler içerir. Anti bakteriyeldir. Çok güçlü bir ağrı kesicidir ve acıyı dindirir. İltihaplanma ve ödeme karşı etkilidir.

Greyfurt

İçerdiği antioksidanlar ve C vitamini sayesinde vücudu serbest radikallerin zararlı etkilerinden korur. Kötü kolestrolü düşürür. Mide ve Pankreas kanserine karşı etkilidir. Metabolizmayı hızlandırır ve kilo verme güçlüğü çeken kişilere yardımcıdır.

Acı Biber

Metabolik hızlandırıcı olarak kullanılır. Bağırsak kanalını uyarıcı özellikleri sayesinde, cleanse etkinizi artıran bir besindir.

Zerdeçal

Karaciğeri destekleyen çok güçlü bileşenler içerir. Doğada bulunan en güçlü anti-enflamasyon özelliği olan besinlerden biridir. Ağrı eklemlerini azaltır. Düzenli kullanımda pürüzsüz bir cilt sağlar.

Hurma

Postasyum açısından çok zengin bir besin olan hurma, düzenli kullanıldığında kolesterolü düzenler ve kalp sağlığını güçlendirir.

Badem

D ve E vitaminleri açısından zengindir, beyin gelişimi açısından faydalıdır. İçerdiği yağlar sayesinde tokluk hissi yaratır.

Vanilya

Stresi ve endişeyi azaltan etkileri sayesinde sinir sistemi üzerinde rahatlatıcı etkisi vardır. Ayrıca arınma etkisini artırıcı antioksidanlar içerir.

Kakao

Doğal formda tüketildiğinde, içerdiği yüksek antioksidanlar sayesinde vücudu toksinlerden arındırır ve serbest radikalleri nötrleştirir. Açlık hissini ve tatlı krizlerini azaltır. Ayrıca içerdiği feniletilamin sayesinde sağlık ve mutluluk hissiyatı verir.