Tüm Kategoriler
Sepetim

Detoks Nedir?

Detoks, yanlış beslenme, yaşam tarzı ve hava, su gibi çevresel faktörler sebebi ile kirlenen vücudumuzun, belirli bir süre boyunca toksinlerden arındırılması ve temizlenmesi işlemidir.

Aslında vücudumuz kendi kendini her gün detoks işleminden geçirecek şekilde kusursuzca tasarlanmıştır. Vücudumuzun ana detoks organı diyebileceğimiz karaciğerimiz, kandaki bakteri ve toksinlere bir filtre görevi görüp, kimyasalları nötrleştirerek onları böbreklerin kolayca dışarı atabileceği bir hale getirir. Bu işlemi hayatımız boyunca her gün, her saat yapmaya devam eder.

Detox Nedir

Ama maalesef günlük beslenmemizde sıkça tükettiğimiz kırmızı et, süt ürünleri gibi hayvansal proteinler, alkol, beyaz ekmek gibi işlenmiş tahıl ürünleri, ilave şekerli atıştırmalıklar gibi gıdalarla birlikte birçok hormon, katkı maddesi veya toksini de vücudumuza taşıyoruz. Bunlara ek olarak gün geçtikçe daha fazla hava kirliliği, su kirliliği, düzensiz uyku saatleri, hareketsizlik ve strese maruz kaldığımız şehir hayatıyla vücudumuzu daha da fazla yorabiliyor daha da fazla toksik maddeyi vücudumuza alabiliyoruz.

Günümüz çevresel koşullar ve hayat tarzı sebebi ile de aldığımız toksik miktarı arttıkça, bu miktar organlarımızın elimine edebileceği düzeyi aşabiliyor veya vücudumuz bunları atmaya çalışırken ekstra yorulabiliyor.

Bu sebeple başlıca; sebepsiz baş ağrıları, yorgunluk, kalitesiz uyku ve uykusuzluk, sinirlilik, depresyon ve sindirim sorunları yaşayabiliyor, zayıflayan bağışıklık sistemi sebebi ile de vücudun savunma mekanizmasını yorarak hastalıklara daha kolay yakalanabiliyoruz.

Detoks programlarının öncelikli amacı, bu toksik alımına ayda bir kaç gün de olsa ara verip, organlarımıza destek olarak vücudun dinlenmesini sağlamak ve birikmiş toksinleri atmasına destek olmak.

İşte bu yüzden vücudumuzun ihtiyaç duyduğu besinleri dengeli bir şekilde karşılayacak, özel olarak hazırlanmış detoks programlarıyla belirli aralıklarla vücudumuza bir mola verdirmek isteyebiliriz.

NEDEN JUİCETİF DETOKS?

Juicetif, yaşam tarzımızda çok da büyük değişiklikler yapmadan sağlığımızı korumanın mümkün olabileceği anlayışı ile ortaya çıkan Fitleziz'in
juice ve sağlıklı atıştırmalıklar markası.

Coldpress (soğuk sıkım) yöntemi ile hazırlanmış detoks içecekleri ve günlük besin ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlanıp, ihtiyaçlara göre çeşitlendirilmiş detoks programları ile şehir hayatının yoğun temposunda vücudumuza iyi bakabilmemiz için kolay, sağlıklı, lezzetli bir alternatif sunuyor.


Taze ve doğal detoks içeceği

En kaliteli üreticilerden seçilen en tazeürünler günlük olarak, sipariş üzerine sıkılır. 
Hiç bir katkı maddesi içermezler.

Coldpress detox juice

Özel hidrolik presimizle hazırlanmış soğuk sıkım juice’lar normalden 3-5 kat daha fazla 
besin değeri
 içerir.

Şeker ilavesiz detoks suyu

Juico ürünlerinin hiçbiri ilave şeker içermez.Juico'ların içinde sadece meyve ve sebzeler ve onların barındırdığı besin değerleri var.

Pastörize edilmemiş detoks içeceği

Juicetif’ler pastörize olmadıkları ve ısıl işlem görmedikleri için içlerindeki besin değerini korurlar.

Çiğ meyve sebze suyu

Bütün juice ve blendlerimiz çiğdir, maksimum seviyede vitamin, mineral ve enzim barındırırlar.

Vegan detoks içeceği

Ürünlerimizin hiçbiri hayvansal protein içermez. Bal içeren birkaç ürün dışında
bütün ürünlerimiz vegandır.

PEKİ, NEDEN COLD PRESS?

Soğuk sıkım olarak da bilinen, cold pressed meyve-sebze suyu ve kuruyemiş sütlerinden oluşan Juicetif'ler, pastörizasyon işleminden geçmedikleri ve hiçbir katkı maddesi içermedikleri için tamamen doğal, besin değeri yüksek içeceklerdir.

 


Cold Press Juices

Detoks içeceklerimiz özel hidrolik bir pres kullandığımız cold press sistemi sayesinde diğer standart sıkım metodlarına göre 3-5 kat daha fazla vitamin, mineral ve canlı enzimbarındırırlar. Soğuk sıkım yöntemi sayesinde meyve ve sebzelerden en iyi şekilde faydalanabiliriz.