Tüm Kategoriler
Sepetim

Biz Kimiz?

‘’Bizler; Fikret Çapaş ve Merve Çapaş, her güne yeni bir hayal ile başlayan, girişimcilik hikayelerini hayranlıkla takip eden, yeni fikirlerden beslenen, besinlerin gücüne inanan doğal, eğlenceli ve yaratıcı bir çift olarak 2015 yılının sonunda artık içimizdeki sese dur diyemedik… ‘’


Fikret Çapaş’ın Endüstri Mühendisi olarak yöneticilik deneyimi ve inovatif projelerdeki başarısı ile Akademisyen Diyetisyen Merve Çapaş’ın bilgi birikimi, mutfak tutkusu ve beslenmeci kişiliği bir araya gelince neler yapabileceklerine kendileri bile inanamıyordu. Bu hayal o kadar sarmıştı ki Fikret Çapaş Üretim Müdürü iken radikal bir karar ile kariyerini bırakmıştı ve yeni projelerine odaklanmıştı bile… 2016 yılı başlarında yıllardır süren kendi işinin sahibi olma hayali gerçek oluyordu. Tüm cesaretlerini toplamış ve ilk adımı atmışlardı. İlk markaları FİTLEZİZ ile Kayseri’de yeni bir sektöre önder olacaklardı. Kayseri’nin İLK Adrese Teslim Diyet Yemek Hizmetini hayata geçirdiler.

 

Doğada her şeyin en tazesi, en doğalı, en lezzetlisi vardı. Bir de diyet yapmaktan sıkılan, özel yemek hazırlamaya vakit bulamayan insanlar ile kendini tekrarlayan sıkıcı diyetler.Onlar için, Fit Olmanın En Leziz Yoluydu FİTLEZİZ. Uzman diyetisyen tarafından planlanan yemekler işinde usta aşçılar tarafından hazırlanarak kişilerin adreslerine teslim edilecekti.


Tabi ki her girişimci gibi birçok zorlukla karşılaştılar. Bordrolu hayatta kendi hayatına devam eden kendi halinde iki hayalperestin sıfırdan başladığı bir yolculuktu bu. Bu markanın kurulmasında her aşamasında büyük bir emekle çalışarak adeta bir bebek gibi büyütmekteydiler Fitleziz’i. Genç yaşta kendi işini kurup yürütmek deneyimi oldukça zorlu ama heyecan vericiydi. Bir sektör yaratmak, kimsenin daha önce denemediği bir alanda, hele ki bugünkü kadar farkındalığın olmadığı sağlıklı beslenme biçimini markalaştırma serüveni takdire şayandı.

 

Hayal ettiler, inandılar, hem fit hem leziz tarifeler denediler, sınırlı kaynaklarla yeni stratejiler geliştirdiler ve zor bir sürecin ardından Fitleziz80 m2’de 2 danışan ile başladığı serüvenine hep gelişerek ve çevresini geliştirerek devam etti ve ediyor. Bu gün henüz 4 yaşında iken 300 m2’ alanda 1500’ü aşkın kişiye hizmet vermenin ve Kayseri’ye yeni bir sektör kazandırmanın haklı gururunu yaşıyor. Bu tutku ve azim ile yurt içi ve yurt dışında yeni şube deneyimleri ile binlerce milyonlarca danışana sağlıklı yaşamın kapılarını açmayı hedefliyorlar.

 

‘Hayat milyonlarca küçük mucizeden oluşur, sen yeter ki fark et, durma hayal et!’

 

Doğa ve spor ile iç içe yaşamayı seven Çapaş’lar yeni hayaline 2019 yılında yelken açıyor. Fit olmanın yanı sıra zinde olmaktır yaşamak, yaşamın enerjisi ise yine doğal ve doğada olmak, arınmak… İşte bunları düşünerek yeni markalarını tasarlıyorlar. ‘JUİCETİF’ yaşam buluyor en doğal, en lezzetli haliyle. Doğanın şifa gücünden faydalanarak, meyvelerin sebzelerin yemişlerin gizli dünyasının kapılarını aralıyorlar. Araştırma, deneme, tadım… Her bir aşamasında büyük bir heyecanla yer alıyorlar. Yaratıcılıkla birleşince sizlere fayda sağlayacak ödem atan, yağ kovan, enerji salan, kilo seven birçok JUİCETİF’leri oluyor. İşte yeni bir marka doğuyor..


‘’İlk gün o küçük dükkanda hazırlıklarımızı yaparken ne hissediyorsak bu gün hala aynı heyecanı, tutkuyu yaşıyoruz, araştırdıklarımızı yaşama geçirmeye, her bir hayata dokundukça sevgiyle dolup büyümeye devam ediyoruz. Hayal kurmak için en iyi gün 10 yıl önceydi, ikinci en iyi gün ise ŞİMDİ. Hadi durmayın, sizde JUİCETİFLEYİN!.’’