Tüm Kategoriler
Sepetim

Juicing Nedir?

Sağlığınızı iyileştirin.
Hayatınızı güçlendirin.
İçerde ve dışarıda en iyinizi hissedin.

 

 

 

 

 

Juicing (Sebze-Meyve Suyu) Nedir?

Juicing günümüzde sebze-meyve suları ile beslenme yöntemine verilen isimdir.

Peki neden sebzelerin suyunu çıkarıp içiyoruz?

Tüm Besinler Emiliyor

Normalde yediğimiz bir sebze yemeğinde sindirim sistemimiz en fazla %70’ini sindirebiliyor. Ancak bu yiyeceklerin suyunu çıkarıp içtiğimizde sindirim sisteminiz zayıf bile olsa, %99’unu absorbe edebiliyor.

Yüksek Oranda Fitobesin İçeriyor

Kilolarca sebze yemek, içmekten daha zordur. 2 demet maydanoz’dan 70 ml su çıkıyor. Yiyerek 2 demet maydanoz tüketmek neredeyse imkansız! Suyunu içtiğinizde daha fazla besini 30-60 dk içinde kana karışmasını sağlıyoruz.

RAW

Çiğ besinler aynı zamanda hâlâ yaşayan besinler olarak kabul edilir. Sebzede vücudumuzun işine yarayacak besinler pişirme esnasında yok oluyor. Bedeninin vitamin, mineral ve enzimlere ihtiyacı var ve bunları en etkin şekilde almanın yolu ise çiğ meyve ve sebze tüketmekten geçiyor.

Vegan

Beslenme ve iyileşmenin doğrudan bağlantılı olduğuna dair bir çok bilimsel araştırma mevcut. Vücudumuz gereken besinleri verdiğiniz sürece kendini yenileyebilir, yaşam kalitemizi arttırabiliriz. İnsanın kendini yeniden tanıması ve vücudunu arındırması olarak da düşünülen, çiğ sebze, meyve, kuruyemişler ve yağlı tohumlar kullanılan mutfağımız vegandır.

Şeker İlavesiz

Juicetif’lerde hiç bir zaman ilave şeker ve katkı maddesi kullanmıyoruz. %100 taze sebze-meyve sularınız tüm renkliliği ve tazeleyici gücü ile size ulaşır.

Pastörize Edilmemiş

Pastörizasyon besinlerin içerisindeki vitamin, mineral ve enzimlerin bir çoğunu yok eder. Bu yüzden JUİCETİF ürünleri işlenmemiş,pastörize edilmemiş, katkı maddesiz olarak soğuk sıkım yöntemiyle sıkıp, şişeleyip size ulaştırıyoruz.

 

Doğal

JUİCETİF %100 katkı ve koruyucu madde içermeyen, işlenmemiş, taze ve pastörize edilmemiştir. Evde yapmış olduğunuz ya da herhangi bir vitamin bardan aldığınız ürün santrifüjlü ya da rotatif (devirli) makineden elde edilmektedir. Kesinlikle daha hızlı bir işlem olsada vitamin açısından çok daha verimsizdir.

Cold Press

Soğuk Sıkım makinesi ile meyve ve sebzeler bir pres yardımı ile kumaşa basınç uygulayıp bezin içinden süzülerek elde ediliyor. Bu çok yüksek basınç altında meyve doğal vitaminlerini, minerallerini, toprak elementlerini, enzimlerini ve diğer pigmentlerini suyuyla beraber bize veriyor. Diğer yöntemlere göre 3-5 kat daha fazla vitamin içerebiliyor. Juicetif şişelerinde tatlarımız bu yüzden benzersiz yoğunlukta.


 

Hangi Cleanse Paketini Yapmalıyım?

Boy, kilo, yaş ve amaç önemli. Hiç sıvı detoksu yapmamış biri Juicetif Set1 yada sıvı-katı detoks setlerimizi kolaylıkla yapabilir. Juicetif Set2 ve Juicetif Set 3 cleance paketlerimizi uzman detokscular tercih edebilir.

Bunları nasıl kullanacağım?

(6’lı paketi 1 günde mi içeceğim? ) Bir kişinin doyabileceği bir detoks uygulamasında 6X500 ml ile 1 gün kullanacaksınız fakat kişilerin kilo, boy ve o günkü fiziksel durumu ile alakalı tüketilen kalorini az veya fazla gelmesi durumu olabilir. Bu noktada normal beslenme düzenimizde olduğu gibi acıkınca içmek doyunca durmak esastır. Juicetiflerinizi öğünlerde yediğiniz besinler gibi görebilirsiniz. İlk şişeye alışkın olduğumuz kahvaltı saatiyle başlayıp, son şişeyi saat 20:00’yi geçirmeden bitirmek şart. Eğer artan şişe var ise diğer gün içilebilir veya halsiz hissediliğinde sıvı orucunuza ara verip  kendi ara öğünleriniz  ile juicetiflerinizi birlikte tüketebilirsiniz. Juicetif’lerle , normalde önerilen günlük en az 2 litre su tüketimi bırakılmamalıdır. 

 
 

 
— JUİCETİF CLEANSE SETLERİ —
 
 
Günde 6 farklı detoks içeceğinden oluşan 3 farklı juice paketimiz ile hedeflerinize daha hızlı ulaşır, yenilenir ve tazelenirsiniz.